Home / 2  / O mnie
zdjęcie Ania Sadłowska

zdjęcie Ania Sadłowska

Nazywam się Ola Bąkowska i to mój blog o etycznej modzie. Przeczytacie tu o działaniach marek polskich i zagranicznych na rzecz zrównoważonej produkcji ubrań, odpowiedzialności za pracowników i środowisko naturalne.

Studiując projektowanie mody odkryłam, że najbliższe mojemu sercu są zagadnienia sustainable fashion czyli światopogląd, który opiera się na celebrowaniu ubiorów, które opowiadają dobrą historię, powstają dzięki wiedzy i pasji w sposób, który wyraża szacunek dla ludzi i środowiska.

W Helsinkach zaraziłam się ideami zrównoważonego i odpowiedzialnego projektowania, którym poświęcona jest moja praca dyplomowa i marka d’ éco by Ola Bąkowska. Dzięki współpracy z polskimi firmami udało mi się stworzyć tkaninę z recyclingu butelek PET.

W 2014 roku odbyłam staż w pierwszej transparentnej marce na świecie- Honest by Bruno Pieters. Zainspirowana tym doświadczeniem wraz z fundacją Kupuj Odpowiedzialnie oraz Clean Clothes Campaign zorganizowałam dwie debaty wokół zagadnień odpowiedzialności w modzie oraz targi polskich marek etycznych.

W 2015 roku poprowadziłam debatę podczas polskiej premiery filmu The True Cost zorganizowanej przez Fashion Revolution PolandNastępnie tą tematykę prezentowałam podczas m.in: Cracow Fashion Week , festiwalu Eco Made, Short Waves Festival, DOCS against GRAVITY, oraz  Creative Mikser.

Miałam przyjemność uczestniczyć w European Youth Summit for Ethical Consumption i Copenhagen Fashion Summit.

Obecnie rozwijam się na studiach magisterskich Innovation Management na Central Saint Martins.

Autorką logo jest Marta Lissowska, a autorką zdjęcia Ania Sadłowska  – dzięki dziewczyny!

 

aleksandra_bakowska@mixbox.pl

Review overview
NO COMMENTS

POST A COMMENT